Sağlıkta Şafak Vakti
Sağlığınız ve Doğal Görünümünüzün Dostuyuz
+90 212 668 78 78 info@safaktipmerkezi.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2,239 Views
Meme Ucu Problemleri

Meme Ucu Problemleri Nelerdir?

Temel olarak 3 ana meme ucu probleminden bahsedilebilir;

  • Çoklu meme ucu
  • Çökük meme ucu
  • Fazla iri meme ucu

Söz konusu problemlerin çözüme kavuşması oldukça kolaydır. Ancak bunun için deneyimli ekiplere gereksinim duyulur. Bu sayede pratik ve doğru adımlar ile meme ucu problemleri giderilebilir.

Kadınlarda göğüs bölgesi hem estetik açıdan hem de işlevsel açıdan çok önemlidir. Dış görünümün güzelleşmesi noktasında oldukça önemli bir faktör olarak değerlendirilen göğüs bölgesi, bununla beraber çocuk emzirme ya da benzer durumlardan dolayı işlevsel de bir alandır. Bunlar hesap edildiği zaman memelere dair problemlerin giderilmesi de önemli hale gelir. Hele ki meme ucu problemlerinin giderilmesi noktasında çeşitli çözüm yolları bulunabilir. Bunun öncesinde hangi tip sorunların sıklıkla baş gösterdiği de tespit edilmelidir.

Çoklu Meme Ucu Problemi ve Tedavisi

Çoklu meme ucu problemi, kadınların göğüs bölgesinde birden fazla meme ucunun olmasıdır. Nadiren de olsa görülen ancak çözüm bulunması şart olan bu rahatsızlık cerrahi müdahaleler ile giderilir. Bu noktada cerrahın izlenimi ve görüşleri çok önemlidir. Çünkü yapılacak müdahalede süt kanallarının hasar görmesi de ihtimaller dâhilindedir. Bundan dolayı da kadının gebelik durumu, bebek emzirip emzirmediği ya da benzer durumları göz önüne alınmalıdır.

Fazla İri Meme Ucu Problemi ve Tedavisi

Fazla iri meme ucu problemi ise kadınların rahat giyinememesi ve psikolojik açıdan da rahat hissedememesi gibi problemlere sebep olur. Çünkü bu meme uçları kendilerini aşırı belli ederler. Zaten estetik açıdan da bu meme uçlarının çok da çekici olduğu söylenemez. Bundan dolayı söz konusu noktaların daha da ufaltılıp normal hale getirilmesinin sağlanması istenir. Burada da estetik cerrahi alanına büyük iş düşer. Doğru bir müdahale ile söz konusu sıkıntının da giderildiği görülebilir.

İmplant ile Meme Rekonstrüksiyonu

Meme ucu problemlerini giderme konusunda zaman zaman implant ile meme rekonstrüksiyonu uygulamaları da öne çıkar. Özellikle de meme büyütme ya da küçültme yaparken, simetri oluşturmak ve meme uçlarını da estetik şekilde ortaya çıkarabilmek için doğru zaman ve uygun metot ile işlem yapılabilir.

Meme Ucu Bakım İşlemleri

Gerek el ile düzeltme işlemleri olsun, gerek ise cerrahi müdahaleler ile ilgili olsun fark etmeksizin kadınların her türlü tedavi sonrasında doktor tavsiyelerine uyarak göğüslerine özen göstermeleri gerekir. Bu durum hem sağlık açısından hem de memelerin kısa sürede forma kavuşmaları açısından gereklidir. Böylelikle çok daha sağlıklı ve bir o kadar da çekici bir görünüme kavuşulur.