Sağlıkta Şafak Vakti
Sağlığınız ve Doğal Görünümünüzün Dostuyuz
+90 212 668 78 78 info@safaktipmerkezi.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1 View
Karın Germe

Karın Germe Estetiği Neden Gerekli

Karın bölgesinde hamilelik sonrası veya kilo kaybı sonrası çok fazla estetik sorun ortaya çıkmaktadır. Karın cildi sarkmakta ve deforme olmaktadır. Bu nedenle kısmi veya tam karın germe ameliyatları yapılmaktadır. Ayrıca gerek olduğunda yağ alma (liposakşın) veya yağ şekillendirme (liposhaping) işlemleri yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde yapılan karın germe ameliyatı son derece etkili ve hızlı sonuçlar ortaya çıkarır. Karın bölgesinde birikmiş olan yağların alınmasıyla bölgenin daha sıkı olması sağlanır. Fazla derinin toparlanmasından sonra cilt yüzeyi böylelikle eskiye nazaran daha sağlıklı ve estetik bir yapıya sahip olur. Ameliyat öncesinde kişinin deri yapısı ve karın bölgesi incelenerek konu hakkında en doğru karar verilir. Oldukça kolay ve basit adımlarla tamamlanan bir işlemdir. Ameliyat sonrası hastaya takılan serumdan verilen ilaçlar ile hastanın ağrısı kesilir. Hasta ortalama 1-2 ün sonra taburcu edilebilir.

Karın Germe Ameliyatı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Günümüz gelişmiş teknikleriyle birlikte hastaların bu uygulamada beklentilerinin karşılanması mümkün olacaktır. Genellikle genel anestezi altında gerçekleştirilen uygulama yaklaşık olarak 1-2 saat sürer. Operasyon esnasında hastanın karın kasları üzerinden atılan dikişler ile karın çevresi daraltılmaktadır. Rektus plikasyonu denen bu işlem ile hastanın ameliyat sonrası görünümü olumlu yönde değişmektedir. Aynı seansta mevcut ise karın ve göbek fıtıklaşmalarının da onarımı yapılmaktadır. Yani hastaya bir seansta aslında pek çok detaylı müdahale yapılmaktadır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası

Karın germe uygulaması sonrasında kişilerin bazı konulara dikkat etmesi gerekir. Bu sayede ameliyat sonrasını daha rahat bir şekilde geçirebilmek mümkün olacaktır. Hasta özellikle ağır kaldırmaktan bir süre kaçınmalıdır. Vücudun tam olarak toparlanması ve değişikliklerin hissedilmesi için, ortalama 6 aylık bir sürenin geçmesi gerekir. Bu süreden sonra vücut hızla toparlanarak sıkı bir görüntüye kavuşmuş olur.