Sağlıkta Şafak Vakti
Sağlığınız ve Doğal Görünümünüzün Dostuyuz
+90 212 668 78 78 info@safaktipmerkezi.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2,467 Views
Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Kimi insanlar doğuştan, kimi insanlar ise sonradan olmak kaydı ile göz kapaklarına dair çeşitli sıkıntılara sahip olabilirler. En çok görülen ve yaygın şekilde de fark edilebilen rahatsızlıklar arasında ise bir göz kapağının diğerinden daha az ya da daha çok açılması sayılabilir. Ya da her iki göz kapağının da problemli olduğu varsayım olarak kabul edilebilir. Bütün bunlara estetik uygulamalar yaparak çareler bulunabilir. Özellikle de göz kapağı estetik uygulamaları ile en iyi sonuçları en kısa sürede elde etmek mümkün olur.

Göz kapağı estetik ameliyatının ardından iki göz kapağının da eşit boyda, eşit hacimde ve eşit yetenekte olması operasyonunun başarısını gösteren önemli bir göstergedir. Hele ki göz kapağına dair dikkat çeken bir yanlışlık olması durumunda en hassas müdahaleler ile güzel sonuçlar alınabilir.

Göz Kapağı Estetiği Ameliyatı Hangi Yaş Aralığı için Uygundur?

Görüş alanına giren ve görmeyi zorlaştıran sarkmalar, daha çok yaş ilerleyince mevcut olur. Elbette ki kimi durumlar çevresel etkenlerden ya da doğuştan kendini gösterirken, zaman içinde kendiliğinden oluşan göz kapağı sarkmaları aslında bu estetik ameliyatın ilerleyen yaşlarda daha sık yaptırılabildiğine de işaret eder. En çok da 35 ila 40 yaşlarını geçen kimselerin göz kapağı estetik ameliyatı için başvuruda bulundukları istatistiksel bir gerçektir.

Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dönem

Cerrahi bir müdahale de olduğu için ilk olarak doğru bir planlama, uygun bir tasarım ve genel süreç analizleri hastaya aktarılmalıdır. Ardından ise göz kapağı ve çevresine dair bulguların tamamının toplanıp değerlendirilmesi ve işlemlere başlanması gelir. Bu işlemler cerrahi uygulamalar olmasından kaynaklı olarak zaman zaman ameliyat araçları değerlendirilebilirken, göz kapağının arkalarına doğru çok ufak bir kesi olması da bakımın önemine vurgu yapar.

Ameliyatın ardından ilk 2 gün gözlerin şişmesi de son derece normaldir. Bu şişlikler 5. gün sonunda oldukça azalırken, 2 hafta içinde tüm şişlikler geçmiş ve göz çevreleri tamamen normale dönmüş olur. Morluklar da aynı şekilde azalır ve biter.

Ameliyat sonrasında hastanede yatmaya gerek yok iken, evde bakım yapılarak ve dikkatli şekilde davranılarak iyileşme süreci yönlendirilebilir.

Farklı teknikler ile dünyanın her yanında uygulanan bu estetik ameliyat için şimdi siz de harekete geçebilirsiniz.